LifestyleVideo

Beztiažnosť => Schwerelosigkeit =>Schwerelosigkite

„Neviem kde je hore, neviem kde je dole.“

Týmito slovami vyjadril nemecký astronaut Reinhard Furrer svoje pocity o beztiažnosti na vesmírnej misii v roku 1985. 20 rokov neskôr sa založila firma „Schwerelosigkite“.

Pre team Schwerelosigkite to nie je iba definícia slova beztiažnosti, je to prístup k životu a zároveň aj celá ich filozofia. Kde sa len dá, či na snowboarde, na kite, na skateboarde, surfe, alebo bicykli, je pocit beztiažnosti, ked nevieš, kde je hore a kde dole, spojenie slobody a voľnosti.

Táto nemecká značka presviedča veľkou láskou k detailu a tým že každý jeden kus je unikát. Umožňujú to recyklované kity, z ktorých sa vyrábajú nášivky, ktoré zdobia všetky produkty Schwerelosigkite. Takto nosíš vždy a všade visačku pripomínajúcu Tvoju záľubu, štýl, a Tvoj slobodný prístup k životu. Príslušenstvo ako tašky a opasky je takisto vyrobené väčsinou z recyklovaných kitov! Všetko vďaka spolupráci s firmami North, Best a Flysurfer ktoré fascinuje myšlienka recyklácie vyslúžených kitov. Veci tak vyzerajú jednoducho dobre, sú kvalitne spracované a starým kitom tak dajú späť zmysel.

Schwerelosigkite je mladý a inovatívny, surfový ale aj módny label. Ich individuálny prístup k vyjazdeným kitom bol v roku 2005 jedinečný, a recyklácia a znovupoužitie kvalitných materiálov viedly k očakávanému úspechu. Na začiatku sa kládol fokus na tričká, svetre, pulóvre, čiapky, plavky, surf- a kitewear, ale sortiment sa časom zväčšil i na ručne vyrobené notebookové tašky, ľadvinky, opasky a mnoho iných doplnkov.

V roku 2007 bola vyznačená firma „Schwerelosigkite“ Brand New Awardom na ISPO, najväčsej sútaži nováčikov, za inovatívnosť a štýl. Odvtedy to nie je iba výrobca pre extrémnych športovcov, ale aj vecí z každodenného života, pre každého.

Etická zodpovednost

V časoch zelenej revolúcie sa aj Schwerelosigkite snaží presvedčit priaznivými metódami podnikania pre prírodu. Veľká sociálna zodpovednost svedčí o modernom spôsobe: výrobní partneri sú v Európe a v Turecku. Detská práca, neférové platy, vykorisťovanie, diskriminácia, korupcia, jedovaté chemikálie, farbivá a emisie absolútne nepripadajú do úvahy. Na rozdiel od veľkých koncernov, ktoré kladú fokus výroby na ďaleký východ, sa Schwerelosigkite snaží ukázať výhody domácej európskej produkcie.

Total Zero je novodobý spôsob poštového zasielania, ktorý je vcelku CO2- neutrálny. S medzinárodne účinkujúcou zásielkovou firmou DPD sa to umožnilo priehľadnými transportnými cestami a krátkymi dodávacími lehotami a tak sa aj Schwerelosigkite snaží pridať svoj podiel k lepšiemu svetu.

Whitecap Kiteboarding je nový hrdý partner labelu Schwerelosigkite, u nás si môžeš aj Ty zaobstarať Tvoj jedinečný kus slobody, voľnosti a histórie – každý kite predsa už čo to zažil!

Prezri si náš Shop!