Prečo je dôležité navštíviť kitekurz

Kiteboarding nie je nebezpečný šport, napriek tomu obnáša určité riziká. Tiež si nesadneš do auta a nejdeš jazdiť bez toho aby si mal fundamentálne znalosti o tom ako čo funguje, taktiež nestačí ak si predtým pozrieš videá na internete ako na to alebo ti to na rýchlo vysvetlí dobrý známi. Ohrozoval by si seba aj ostatných!

Tak ako ťa v autoškole skúsení inštruktori naučili bezpečne ovládať auto aby si sa mohol zúčastniť cestnej premávky, tak ťa v kiteškole naučíme bezpečnej kontrole kitu aby si naplno mohol vychutnávať pojazdy s ostatnými kitermi. Výuku prispôsobíme individuálne na teba a krok po kroku z teba urobíme kitera!

Výhody kurzu

  • Si pod dohľadom skúsených inštruktorov s platnou, medzinárodne uznávanou licenciou
  • Nemusíš hneď investovať do celej výbavy a riskovať že si kúpiš niečo nevhodné! Začiatok so zlou výbavou bude spomalovať tvoje pokroky čo ťa bude demotivovať. U nás dostaneš na výuku aktuálny materiál a radi ti neskôr poradíme aj s kúpou vlastného.
  • Ako už možno tušíš, nemusíš sa báť že si pri nevydarených pokusoch vlastnú výbavu poškodíš, predsa len to nie je lacný špás.
  • Chceš sa predsa naučiť kitovať, a nie trápiť sa, skúšať a učiť sa z vlastných chýb! A chceš to čo najrýchlejšie, tak zver sa do rúk expertom!

Revíry – kitesurfing

Miesta na výuku kitesurfingu vyberáme podľa ročného obdobia a s tým súvisiacími poveternostnými podmienkami. Hlavne na jar a na jeseň u nás fúkava kvalitný vietor, učíme na vodných plochách na Slovensku, v Čechách a Rakúsku. Letné mesiace júl a august sa vyznačujú skôr náhodným vetrom, v tomto období využívame termické vetry v Grécku kam organizujeme kite tripy. No a počas studených mesiacov, keď teplota vody u nás už nie je veľmi príťažlivá a omŕzajú prsty aj napriek rukaviciam, odchádzame do teplého Egypta, Brazílie alebo veternej Južnej Afriky, ale samozrejme sa sem tam tešíme aj doma s riadnej snehovej nádielky na snowkiting!

V naších končinách najradšej využívame pláž v rakúskom mestečku Podersdorf na jazere Neusiedler, vzdialenú len asi 45 min od Bratislavy. Jazero je známe častými vetrami a vyhľadávané vodnými športovcami z okolitých krajín. Pláž ponúka okrem veľkého udržiavaného trávnika jednoduchý a zrovnaný prístup do vody a sanitárne zariadenia vrátane sprchy sú hneď na mieste. Plytká voda na státie ti zaisťuje najrýchlejšie pokroky!