Spoty

Tak sme si vyrazili vyskúšať nový plac na pravom brehu Dunaja, neďaleko areálu Divoká Voda! Toto miesto ešte nieje oficiálne sprístupnené verejnosti, taktiež je tam zakázaný vjazd autom a breh vzľadom na veľké balvany veľmi nebezpečný. V budúcnosti by tu mal v rámci projektu Danubia Park vzniknúť nový kite- príp. windsurfspot, tak nás prevádzkovatelia poprosili aby sme to išli obzrieť.

Spotík vyzerá celkom dobre. Medzi hrádzou a násypmi je pekná hladká voda a hrdzavý žeriav a iné prístavné stroje v pozadí mu dodávajú jedinečnú atmosféru. Múzeum Danubiana je hneď po ruke a na druhej strane Dunaja vidno náš starý dobrý spot pri Kalinkove.

DSC_2159

Lúka na parkovanie kitov a štartovanie je vyvýšená asi 3m nad hladinou vody, prudký spád lemovaný veľkými balvanmi a prístup do vody teda zložitý a hlavne nebezpečný! Samozrejme, ak tu v budúcnosti ozaj vznikne nový kitespot, breh sa bude upravovať. Momentálne ale pri balancovaní na hýbajúcich sa nábrežných kameňoch s kitom nad hlavou riskujú zranenia aj skúsení jazdci.

Prekvapivá bola veľmi čistá a priezračná voda, čo je pre Dunaj veľmi netypické. A ten nádherný flat pri južnom vetre. Nevýhoda pri tomto smere je, že ak nechceš skončiť niekde v everglejdoch, nemôžeš prepásnuť posledný možný výstup na konci návalu.

DSC_2160

Fácit: Určite sa sem ešte vrátime, zaparkujeme kde sa má aby hneď nemusel chodiť ten milý pán v čiernom so psom a vychutnáme flat a jedinečnú kulisu!